Waldorf
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Kroužky

krouzky
Ve školním roce 2019/2020 dětem nabízíme zájmové kroužky se spolupráci 
se zapsaným spolkem Od dětství ke štěstí.

Přihlášení do kroužků probíhá formou přihlášky, která je k dispozici v MŠ. Platby za kroužek jsou vždy zpětně za čtvrtletí převodem z účtu za aktuálně odchozené hodiny. Cena jedné hodiny je 50,- Kč.

 

KUTILSKÝ KROUŽEK - úterý v MŠ Dobnerova

Hlavní náplní kroužku je práce se dřevem, děti si tak mohou vyrobit například hračky z tohoto materiálu. Učí se používat různé nářadí a nástroje k tomu určené.

- práce s nářadím 

- smirkování

- zatloukání hřebíků

- šroubování/vrtání

- lepení/stříhání 

- řezání

 

KERAMICKÝ KROUŽEK - středa

Výsledkem této aktivity by neměl být pouze samotný výrobek, ale především rozvoj jemné i hrubé motoriky, schopnost koncentrace a získání pracovních návyků. Prostřednictvím keramiky lze děti nepřímo navrátit zpět k přírodě, vést k poznání, že hlína má neomezenou životnost, může se recyklovat a používat opakovaně.

 - práce s hlínou Sio-2 PLUS, která na vzduchu zvtrdne i bez výpalu a  je vyrobena zásadně z přírodních jílů (podle evropské normy EN-71 / 3 a pravidel USA –AP má tato hmota certifikaci jako netoxická), nečistoty na rukou a oblečení lze snadno vyčistit obyčejnou vodou

Další aktivity 

Plavání - V případě zájmu rodičů umožňujeme vždy na jaře a na podzim dětem lekce předplavecké výuky v místním Aquaparku. Více informací v MŠ

Veselé bubnování – Vždy 1. pátek v měsíci v rámci ranního kroužku za pomoci říkanek a písniček bubnujeme na MŠ Dobnerova s dětmi na bubny „djembe“.

 

Plavání
Základní škola kontakty Základní škola
kontakty
Mateřská škola kontakty Mateřská škola
kontakty
Mateřské centrum kontakty Mateřské centrum
kontakty
Waldorfská iniciativa kontakty Waldorfská iniciativa
kontakty