Waldorf
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.

Kroužky

dramatick krouek

Ve školním roce 2017/2018 nabízíme dětem zájmové kroužky, které se konají od října do června v odpoledních hodinách 15:00-16:00 ve dnech úterý a středa (MŠ Dobnerova) a v úterý a čtvrtek (MŠ Na Střelnici).

Přihlášení do kroužků probíhá formou přihlášky, která je k dispozici v MŠ. Platby za kroužek jsou vždy zpětně za čtvrtletí převodem z účtu za aktuálně odchozené hodiny. Cena jedné hodiny je 50,- Kč.

 

KUTILSKÝ KROUŽEK

  • úterý MŠ Dobnerova
Od března 2017 jsme pro děti připravili nový zájmový kroužek a to kutilský. Kroužek bude spočívat hlavně v práci se dřevem s použitím nářadí a nástrojů.

- práce s nářadím 

- smirkování

- zatloukání hřebíků

- šroubování/vrtání

- lepení/stříhání 

- řezání


KROUŽEK LOGOPEDIE 

  •  středa MŠ Dobnerova
  •  čtvrtek MŠ Na Střelnici

- prevence řečových vad

- skupinová terapie s využitím artikulačních, dechových a pohybových cvičení pro uvolnění těla a mluvidel formou her a říkanek

- individuální terapie - procvičování konkrétních hlásek

- pravidelné konzultace s rodiči

 

VÝTVARNÝ KROUŽEK 

  • úterý MŠ Na Střelnici
  • středa MŠ Dobnerova

 - malování technikou foukání barvy 

- výrobky z  mačkaného papíru

- tvorba barevných pohádek (modrá, červená atd.)

- objemové výrobky z látek a papírů

- výroba hudebních nástrojů

- koláže z látek a barevných papírů

- modelování z papírové hmoty

- 1x za 14 dní keramika

 

KERAMICKÝ KROUŽEK

(v rámci výtvarného kroužku 1x za 14dní)

- výsledkem této aktivity by neměl být pouze samotný výrobek, ale především rozvoj jemné i hrubé motoriky, schopnost koncentrace a získání pracovních návyků

 - prostřednictvím keramiky lze děti nepřímo navrátit zpět k přírodě, vést k poznání, že hlína má neomezenou životnost, může se recyklovat a používat opakovaně
 
- práce s hlínou Sio-2 PLUS, která na vzduchu zvtrdne i bez výpalu a  je vyrobena zásadně z přírodních jílů (podle evropské normy EN-71 / 3 a pravidel USA –AP má tato hmota certifikaci jako netoxická), nečistoty na rukou a oblečení lze snadno vyčistit obyčejnou vodou

 

 

Další aktivity 

Plavání - V případě zájmu rodičů umožňujeme vždy na jaře a na podzim dětem lekce předplavecké výuky v místním Aquaparku. Více informací v MŠ.
Plavání

Veselé bubnování – Vždy 1. čtvrtek v měsíci v rámci ranního kroužku za pomoci říkanek a písniček bubnujeme na MŠ Dobnerova s dětmi na bubny „djembe“. Příspěvek na dovoz bubnů je 20,-Kč/dítě (odečteno z třídního fondu). Začátek bubnování od ledna 2017.

Canisterapie - V letošním školním roce jsme pro děti zorganizovali 1x měsíčně canisterapii v rámci dopoledních činností. Za dětmi přijdou dvě fenky Flat Couted Retriever se svojí majitelkou, která je dlouholetý psovod, cvičí své psy v poslušnosti a má již s canisterapií zkušenosti. Obě fenky jsou očkované a pravidelně odčervované, na děti jsou zvyklé a mají s několik zkoušek dle zkušebních řádů sportovní kynologie a obedience. Děti mají možnost kontaktu s živými zvířaty přímo v prostředí MŠ.

Základní škola kontakty Základní škola
kontakty
Mateřská škola kontakty Mateřská škola
kontakty
Mateřské centrum kontakty Mateřské centrum
kontakty
Waldorfská iniciativa kontakty Waldorfská iniciativa
kontakty