Waldorf
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.
Úvod Waldorf Škola Waldorf Aktuálně Waldorf Waldorfská škola - spol. přátelská rodině

Waldorfská škola - spol. přátelská rodině

Waldorfská škola – škola, kam se děti těší

Waldorfská škola Olomouc s velkou ctí přijala ocenění Společnost přátelská rodině. Vždyť právě tím potvrdila základní krédo waldorfské pedagogiky uplatňované na celém světě. Pravidlo, které si zvolily tyto školy od svého vzniku, ctít rodinu jako základní kámen ve výchově dítěte a usilovat o co nejužší spolupráci školy s rodiči .
 
Waldorfské školy jsou všeobecně jednoduše řečeno školami rodinného typu. V každém ročníku je jen jedna třída, děti se stýkají napříč věkovým spektrem a tak zachovávají zdravé vazby bez věkové separace.
Za důležitou zmínku také stojí integrace dětí sociálně či zdravotně znevýhodněných, ostatní děti tak zcela přirozeně zažijí skutečnost, že jsou mezi námi rozdíly.
 
Role učitele je v naší škole velmi náročná. Snaží se dítě poznat nejen v prostředí školním, ale také v domácím. Proto jsou na první a druhou třídu naplánovány návštěvy učitele v rodinách dětí. Úzká spolupráce a vzájemná úcta rodiny a učitele se pak velmi pozitivně odráží v celém výchovně vzdělávacím procesu dítěte.
 
Naše pedagogika se opírá o individuální přístup a respekt ke specifikům každého dítěte, vytváří propracovaný program plný prožitků. Škola se tak stává institucí, která dítě pro vědění zapaluje. Prožitková výuka a správné časování zátěže tak napomáhají tomu, že se děti do školy těší. Nevěříte? Přijďte se podívat!
Kresby dětí, 2010, 79
Kresby dětí, 2010, 79
Základní škola kontakty Základní škola
kontakty
Mateřská škola kontakty Mateřská škola
kontakty
Mateřské centrum kontakty Mateřské centrum
kontakty
Waldorfská iniciativa kontakty Waldorfská iniciativa
kontakty