Waldorf
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.
Úvod Waldorf Akce Waldorf Svatomartinská slavnost

Svatomartinská slavnost

Svatomartinská slavnost
Svatomartinská slavnost
Název akce: Svatomartinská slavnost
Termín akce: 10. 11. 2015
Škola, ŠkolkaDěti svátek Sv. Martina vždy očekávají s radostí. Čeká je výroba lampionků, připomenutí nebo seznámení s legendou sv. Martina, samozřejmě se těší na martinské rohlíčky. V letošním roce si pečení rohlíčků a přípravu slavnosti užily děti čtvrté třídy. V pondělí se v zástěrkách za doprovodu statečných a šikovných maminek pustily do pečení rohlíčků. Jak to zvládly, jste měli možnost ochutnat během martinské dělby.

V úterý 10. listopadu jsme se sešli na nádvoří školy, abychom spolu prožili Martinskou slavnost – slavnost, kdy si připomíná Martinovu dělbu. Čtvrtá třída zpívala a zahrála na flétničku Svatého Martina a Lísteček dubový. Na Martinské slavnosti samozřejmě nechyběla legenda, v jejímž závěru přijel živý koník s Martinem. Děti se těšily na rozžehnutí lampionků, které ve škole vyráběly. Martin na koni počkal na rozsvícení lampionků a v čele průvodu se vydal do nedalekého parčíku. Společně jsme si zazpívali Svatého Martina. Koník byl z tolika lidí zaskočený, přesto dovolil Martinovi, aby přetnul svůj plášť a podaroval chudáka. Pak se mezi děti i dospělé vmísili čtvrťáci, kteří nabízeli martinské rohlíčky k slavnostní dělbě. Připomněli jsme si tím, že nejen Martin se dokázal rozdělit, ale  že i my se dokážeme podělit a ještě si odnést odlesk hořícího lampionku v našich srdcích.

Za pomoc a přípravu slavnosti děkujeme kolegům i rodičům. Svatomartinské rohlíčky, které napekly děti či rodiče, nám všem moc chutnaly. Krásný podzimní čas!

Základní škola kontakty Základní škola
kontakty
Mateřská škola kontakty Mateřská škola
kontakty
Mateřské centrum kontakty Mateřské centrum
kontakty
Waldorfská iniciativa kontakty Waldorfská iniciativa
kontakty