Waldorf
Newsletter
Vložte svoji emailovou adresu a už vám neuteče žádná zpráva ze školy. Tato služba je zdarma a odběr lze kdykoliv zrušit.
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.
Úvod Waldorf Školka

Školka

motto

O pedagogice...

  • Waldorfská pedagogika chrání dětem dětství.
  • Vědomě rozvíjí celou osobnost dítěte.
  • Dětství má provázet  láska, štěstí, pohoda a harmonie.
Naším záměrem je vytvořit láskyplné a přívětivé prostředí, ve kterém dítě rádo tráví svůj čas. Zavedeme Vaše dítě do světa her, pohádek, písniček a  činností, které mu dají jistotu sebe sama, zkušenost a poznání souvislostí a také spoustu radosti.
 
Dostatkem prostoru pro volnou hru podněcujeme u dětí zájem a přirozenou touhu po poznávání světa. Snažíme se, aby vše, co ve společných chvílích děláme, bylo pro děti smysluplné, s konkrétním vztahem ke skutečnosti, aby děti mohly spolupracovat a s pomocí dospělého se samy dobírat poznání.
 
Novým dětem se snažíme co nejvíce ulehčit adaptaci na nové prostředí, ke každému dítěti si vytváříme vědomě individuální vztah. Usilujeme o poskytování vhodných vzorů k napodobování a na vytvoření spořádaného okolí s pevným životním rytmem – pečeme chléb, šijeme a vytváříme, malujeme, pracujeme se dřevem nebo ovčí vlnou, „pracujeme“ na  naši malé zahrádce.
 
Vybavení naší školky a hračky pro děti jsou z přírodních materiálů, které podporují přirozený rozvoj smyslového vnímání dítěte.
 
Principy a metody naší práce vycházejí z waldorfské pedagogiky. Život v naší školce je podmíněn rytmem roku, týdne a dne. Vycházíme z vědomí, že Země je živoucí organismus, který vždy po roce dospěje k témuž bodu, navozujícímu určité kvality. Součástí naší výchovy je tedy i slavení tradičních svátků, které je důležité pro pěstování určitých zvyků, poznávání obrazů a symbolů naší kultury.
 
Za podstatnou podmínku přirozeného přechodu dítěte z rodiny do MŠ a naopak považujeme dobrý a otevřený vztah mezi učitelkou a rodiči. Dbáme na to, aby byli rodiče před přijetím do školky i v průběhu pobytu dobře informováni o všem, čím dítě prochází. Účast rodičů na  životě školky i slavnostech vítáme a jsme rádi, když společně s námi spoluvytváří prostředí pro děti.
 
 
ŠVP (Školní vzdělávací program) je k nahlédnutí v kanceláři MŠ!
 
2
Základní škola kontakty Základní škola
kontakty
Mateřská škola kontakty Mateřská škola
kontakty
Mateřské centrum kontakty Mateřské centrum
kontakty
Waldorfská iniciativa kontakty Waldorfská iniciativa
kontakty